Skip to content

"3. Medya Ödülleri"

23 Ocak 2013

OMÜ 3.Medya Ödülleri Sahiplerini buldu

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına bağlı Gençlik Topluluğu tarafından düzenlenen OMÜ Medya Ödülleri Töreni’nin üçüncüsü, OMÜ Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

34 ayrı kategoride, 34 sanatçının aldığı ödüllerin yanı sıra; Erkan Yolaç-Tahsin Tuncalı Özel Ödülü, Mahmut Hekimoğlu-Sinema Önur Ödülü, Halit Akçatepe-Yaşam Boyu Onur Ödülü, Şehrazat- OMÜ Onur Ödülü ve İrem Sak da Gençlik Kulübü Özel Ödülünü aldı. Törenin sunuculuğunu Best Fm sunucularından Berkay Acar yaptı.

Ödüllerini Vali Hüseyin Aksoy, Rektör Vekili Prof. Dr. Hakan Leblebicioğlu, Gençlik Topluluğu Akademik Danışmanı Prof. Dr. Metin Eker’in ve OMÜ’lü akademisyenlerin elinden alan sanatçılara ayrıca OMÜ Resim Bölümü öğrencisi Caner Soylu tarafından çizilmiş olan sanatçıların kendilerine ait karikatürleri hediye edildi.

Törenin açılış konuşmasını yapan Gençlik Topluluğu Başkanı Ertan Atasayar, “Bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz etkinliği daha önceki senelerden daha profesyonel bir şekilde organize etmeye ve sunmaya çalıştık. Bu etkinliğin düzenlenmesi 8 aylık bir geçmişe dayanıyor. Şunu da belirtmeliyim ki bu etkinlikleri biz öğrenciler yapmaktayız ve bundan ötürü oluşabilecek eksiklikler için şimdiden özür diliyorum.” dedi

Gençlik Topluluğu Akademik Danışmanı Prof. Dr. Metin Eker konuşmasında, “Medya Ödülleri etkinliklerine başladığımızda bize birinci geleneksel medya ödülleri diyerek espri yapmışlardı. Biz şu an bu etkinliğin üçüncüsünü gerçekleştirmekteyiz. Samsun’a atılan ilk adımlar hep başarılı bir sonuca ulaşmıştır. Diğer bir adımımız da İlkadım Kampusümüzü, İlkadım Kültür Sanat Kampüsümüze dönüştürmek oldu. Şimdi atmakta olduğumuz üçüncü bir adım ise; Samsun merkezli “Karadeniz Film Festivali”ni gerçekleştirmektir.” dedi.

Törende konuşan Rektör Vekili Prof. Dr. Hakan Leblebicioğlu, “Biz OMÜ ailesi olarak büyük bir aileyiz. 50 farklı ülkeden 1.100 uluslararası öğrencimiz var. 40 bin öğrencimizle birlikte bu salonda ve farklı salonlarda çok farklı etkinlikler düzenliyoruz ve bütün bu etkinliklerin temelinde öğrencilerimizi emeklerini ziyadesiyle görüyoruz. Özellikle kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerimizin neredeyse tamamına yakınını öğrencilerimiz düzenliyor. Toplam 69 öğrenci topluluğumuz var. Yine öğrencilerimiz kurdukları radyo kulübüyle bu etkinliklerimizi radyo kanalıyla paylaşıyorlar. Bu etkinliğimiz de ayrıca üniversitemizin web kanalından canlı olarak yayınlanıyor. Onlara bir kez daha teşekkür ediyorum. Bugünkü etkinlik sadece Medya Ödülleri Töreni ile sınırlandırabileceğimiz bir etkinlik değil. Bu etkinlik birkaç gündür devam eden söyleşileri, sergileri, konserleriyle devam eden festival havasında. Gerçekten kültür-sanat etkinliği olarak karşımıza çıkıyor ve bu etkinliğin her geçen yıl büyüdüğünü görmek onların bir arkadaşları, hocaları olarak da mutluluk veriyor. Sunucu arkadaşımız Oscar Töreninden bahsetti ama sosyal medyaya baktığımızda bizim OMÜ Medya Ödüllerinin trendinin daha fazla olduğunu görebilirsiniz. Hatta kristal fare ödülleri biraz tırmanır gibi oldu ama geçen ay çok ciddi bir şekilde sosyal medyada OMÜ Medya Ödülleri Töreni konuşuldu.” dedi. OMÜ Medya Ödülleri törenine sağlık nedeni ile katılamayan Mehmet Ali Birand’ı da anan Leblebicioğlu, “İlk Medya Ödülleri törenimize sağlık durumu nedeniyle ancak canlı bağlantı ile katılabilen, haberciliğin duayenlerinden, güler yüzlü insan Mehmet Ali Birand’ı da saygıyla ve rahmetle anıyorum.

Başta kulüp başkanı Ertan Atasayar’ı olmak üzere tüm öğrencilerimizi kutluyorum. Ayrıca etkinliğin koordinasyonunu sağlayan Topluluk Danışmanı Prof. Dr. Metin Eker’e ve katkıda bulunan, tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ederim. Üniversitemizin düzenlediği tüm etkinliklerde yanımızda olan Sayın Valimiz Hüseyin Aksoy’a şükranlarımı sunarım. Yoğun programlarına rağmen davetimizi kabul eden ve bizlerle birlikte olan siz kültür, sanat ve haber dünyasının seçkin üyelerini Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde ağırlamaktan onur duyduğumuzu belirtir, güzel bir gün geçirmenizi dilerim.” şeklinde konuştu.

Vali Hüseyin Aksoy da, “Gençlik Topluluğu tarafından düzenlenen bu önemli etkinlikte bulunmaktan mutluluk duyuyorum. Öncelikle böyle bir etkinliği düzenledikleri için öğrencilerimize ve onların daveti üzerine buraya gelen siz değerli davetlilere çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Törende en iyi Talk Show ödülünü alan Beyazıt Öztürk (Beyaz) seyircileri göstererek, “Sizlerle aramızdaki bu bir buçuk metrelik yükseklik bir Here are a few libra love horoscope celebrities born on October 19th and their romantic connections and associated sign:Omar Gooding (Libra) and Angell Conwell (Leo)Chris Kattan (Libra) and Zooey Deschanel (Capricorn) libra love horoscope Relationship CompatibilityOct 19More October 19 Birthday AstrologyOctober 19 is associated with Birthday Number 11October 19 is associated with Tarot Card 4 of WandsDiscover the most popular October 19 birthdays including Michael Gambon & Trey Parker. samimiyeti anlatıyor. Üniversiteyi bitireli 20 yıl olmasına rağmen. Üniversitelilerle bağlarımızın kopmadığına şükrediyorum Türkiye’nin dört bir yanından öğrenciler otobüslere atlayıp bizim programlarımıza geliyorlar. Bu bir insanın başına gelebilecek en güzel şey. Onun için şimdi organizasyonu sağlayanlar bize geldiğimiz için teşekkür ediyorlar. Ben şöyle söyleyeyim; bizi çağırmazsanız asıl kötü. Onun için bizim buraya gelmemiz bir şükür yani. Bundan dolayı bu ödüllerin kıymetini çok iyi bildiğimizi size bildirmek istiyorum.” diye konuştu.

Törende ayrıca OMÜ Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyelerinden oluşan Trio Jazz grubu da mini bir konser verdi. Ödül Töreninin sonunda sanatçılarla birlikte kesilen pastanın ardından, fuaye alanında verilen kokteylle etkinlik sona erdi.

3. OMÜ MEDYA ÖDÜLLERİ

1- En iyi Haber Bülteni Sunucusu

Nazlı Öztarhan

2- En iyi Tartışma Programı

32. Gün

3- En iyi TSM Sanatçısı

Mustafa Keser

4- En iyi THM Sanatçısı

Sümer Ezgü

5- En iyi Erkek Oyuncu

Erkan Petekkaya

6- En iyi Kadın Oyuncu

Wilma Elles

7- En iyi Fotoğrafçı

Mehmet Turgut (Video)

8- En iyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Sadi Celil Cengiz

9- En iyi Yardımcı Bayan Oyuncu

Gupse Özay

10- Alanında En iyi Sporcu (futbol hariç)

Burcu Çetinkaya

11- En iyi Kadın Şarkıcı

Işın Karaca

12- En iyi Erkek Şarkıcı

Soner Sarıkabadayı.

13- En iyi Müzik Gurubu

Zakkum

14- En iyi Klip Yönetmeni

Taner Aydoğdu

15- En iyi Virütöz

Mine Cangal (Video)

16- En iyi Talk Show

Beyaz Show

17- En iyi çıkış yapan Albüm

Emina Sandal

18- En iyi çıkış yapan Sanatçı

Aynur Aydın

19- En iyi Radyo Programı

Serdar Gökalp

20- En iyi Dizi

Şubat

21- En iyi Yapımcı

Bülent Seyhan

22- En iyi Magazin Programı

D Magazin

23- En iyi Spor Spikeri

Atakan Kurt

24- En iyi Spor Programı

Maraton (Tümer Metin)

25- En iyi Eğitim Programı

Üniversite Medya

26- En iyi Yılın Spor Haberi

Figen Civan (Vatan Gazetesi)

27- En iyi Yazar

Canan Tan

28- En iyi Kültür Programı

Erken Baskın (Oylum Talu)

29- En iyi Senaryo

Alp Kamber (Kaybetmek Üzerine)

30- En iyi Komedi Dizisi

İşler Güçler

31- En iyi Prodüktör

Erdem Kınay

32- En iyi Spor Yorumcusu

Tümer Metin

33- En iyi Kısa Film

Alp Kamber

ONUR ÖDÜLLERİ

- Erkan Yolaç

- Mahmut Hekimoğlu

- Halit Akçatepe

- Şehrazat

- İrem Sak

zp8497586rq
zp8497586rq